TERAPIE TMOU

O co jde? Terapie tmou  je pobyt, který probíhá v dokonale zatemněné místnosti. Tady klient tráví v naprosté tmě předem určený počet  dní. Pokud si to přeje, každý den za ním dochází terapeut - „opatrovník“, se kterým může mluvit o tom, jak se cítí a co prožívá.

Pobyt ve tmě tráví každý podle svého. Ve tmě se dá spát, odpočívat, přemýšlet, vzpomínat, meditovat, psát, kreslit, modelovat, cvičit, zpívat či hrát na hudební nástroj.    Není dovoleno kouřit, pít alkohol ani používat jakékoliv elektronické přístroje.   Doporučeno je „nedělat nic“.

Během pobytu účastník dostává nutričně vyváženou  stravu podle individuálně sestaveného jídelníčku.

Účinky pobytu ve tmě:    Metoda, která je už mnohokrát odzkoušená  regeneruje psychiku, zbavuje organismus různých nánosů a zátěží a umožňuje ukonejšit  rozjitřenou mysl.  Klid a čas pomáhá v řešení  osobních i pracovních problémů, na které se člověk  v běžném denním životě nedokáže plně soustředit.  Zvolňuje a zpomaluje životní tempo.  Rozvíjí citlivost smyslů - zraku, sluchu, čichu, hmatu i chuti.  Zlepšuje kondici zraku. Umožňuje rozvoj kreativity, obrazotvornosti a různých vnitřních prožitků, které jsou za obvyklých okolností utlumeny.  Umožňuje také nácvik extrémně zátěžových situací a zvyšuje odolnost proti jejich působení.  Je velmi účinná  jako prevence proti civilizačním nemocem  nebo syndromu vyhoření. Při pobytu ve tmě  dochází k vyplavování hormonu melatoninu, který působí protinádorově a je účinný při prevenci  civilizačních chorob.  Několikadenní pobyt v klidu a tmě, jen se  sebou samým, může člověku „rozsvítit“ v hlavě.

Průběh Terapie tmou:  V rámci vstupního rozhovoru je účastník seznámen s průběhem terapie.  Na místě si prohlédne zařízení prostoru, uspořádání pokoje, vytápěním a odvětráním. Dál je seznámen s celkovým režimem, stravou.   Poté je osvětlení vypnuto . Opatrovník za ním dochází dle dohody.

Jak vypadá zařízení? Jedná se o zrekonstruovanou, zatemněnou a zateplenou místnost se základním vybavením, s předsíní, WC a sprchou, (viz fotogalerie) v samostatně stojícím stavení. Vchod do pokoje je z uzavřeného dvorku a po opuštění tmavého pokoje se člověk může procházet po zahradě mezi ovocnými stromy nebo po polní cestě za zahradami rodinných domků mimo hlavní ulice a silnice a může dojít až do lesíka. 

Cena pobytu: Cena za pobyt:   800  Kč / den

Cena za poskytnutou stravu:  200 Kč/ den,  platí se  po ukončení pobytu

Přihlašovat se na pobyt je možné už nyní ! 

Vyplňte prosím kontaktní formulář. 

 

Přihlášení na akci

Vyplňte prosím níže uvedené údaje:

Kontakt

Jana Sekaninová
Nová ulice 20
Střelice
66447

+420 608 618 609

IČ 66575192

 

 

Fotografie použita dle Creative Commons Infomastern  © 2014 Jana Sekaninová

Vytvořeno službou Webnode